• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

У лабораторіях діагностики істотно скоротилися черги, - Ляшко

Реклама на dsnews.ua

Черги на ПЛР-діагностику COVID-19 вдалося значно скоротити в лабораторіях Києва, Луцька та Львова

Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив під час прес-брифінгу, передає "ДС".

Йдеться про лабораторні центри Києва, Луцька та Львова", - уточнив він.

"Ми значно скоротили черги в лабораторіях з ПЛР-діагностики. Тепер результати в більшості лабораторій надаються не пізніше, ніж через добу. Особливо черги в Луцьку в лабораторії МОЗ - 706 зразків. Тому ми організаційними методами допомагаємо скоротити ці черги і передаємо зразки в кілька лабораторій. Зокрема, у попередні дні лабораторія Тернопільського лабцентру проводила дослідження для Волинської області", - сказав він.

"Також черги є у Львові - там близько 2 тис. зразків. Тому вчора і сьогодні там працює наша команда вірусологів національного рівня, яка допомагає налаштувати чергові процеси в самій лабораторії. Крім того, будемо розглядати можливість передачі зразків в інші лабораторії, щоб досить швидко зняти чергу. У Києві була черга близько 7 тис. зразків, в даний час всі дослідження зроблені під нуль. Проводяться дослідження "сьогодні на сьогодні" або "на завтра". Незначні черги є в Київській, Івано-Франківській, Вінницькій та Одеській областях", - додав головний санлікар.

Нагадаємо, з 10 червня в Україні стартує черговий етап послаблення карантину, під час якого дозволять проведення культурних заходів.

    Реклама на dsnews.ua