• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У лабораторіях діагностики істотно скоротилися черги, - Ляшко

Реклама на dsnews.ua
Черги на ПЛР-діагностику COVID-19 вдалося значно скоротити в лабораторіях Києва, Луцька та Львова

Про це заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив в ході прес-брифінгу, передає "ДС".

Мова йде про лабораторних центрах Києва, Луцька та Львова", - уточнив він.

"Ми значно скоротили кількість черг в лабораторіях з ПЛР-діагностики. Тепер результати в більшості лабораторій надаються не пізніше, ніж через добу. Особливо черзі в Луцьку в лабораторії Моз - 706 зразків. Тому ми організаційними методами допомагаємо скоротити ці черги і передаємо зразки в кілька лабораторій. Зокрема, у попередні дні лабораторія Тернопільського лабцентра проводила дослідження для Волинської області", - сказав він.

"Також чергу є у Львові - там близько 2 тис. зразків. Тому вчора і сьогодні там працює наша команда вірусологів національного рівня, яка допомагає налаштувати чергові процеси в самій лабораторії. Крім того, будемо розглядати можливість передачі зразків в інші лабораторії, щоб досить швидко зняти чергу. У Києві була чергу близько 7 тис. зразків, в даний час всі дослідження зроблені під нуль. Проводяться дослідження "сьогодні на сьогодні" або "завтра". Незначні черги є в Київській, Івано-Франківській, Вінницькій та Одеській областях", - додав главсанврач.

Нагадаємо, з 10 червня в Україні стартує черговий етап ослаблення карантину, під час якого дозволять проведення культурних заходів.

    Реклама на dsnews.ua