• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У "ЛНР" пройшов мітинг-реквієм у пам'ять про журналістів із РФ, яких "убила" Надія Савченко

У "ЛНР" пройшов мітинг-реквієм у пам'ять про російських журналістів ВГТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, загиблих у 2014 році під селищем Металіст

Реклама на dsnews.ua

Відповідні фото опублікував сепаратистський ресурс бойовиків, передає "ДС".

Нагадаємо, 9 липня 2014 року представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін повідомив, що Управління з розслідування злочинів, пов'язаних із застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни СК РФ, пред'явило українці Надії Савченко звинувачення в пособництві у вбивстві журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. За версією слідства, беручи участь у бойових діях на сході України в складі батальйону «Айдар», вона нібито визначила координати групи журналістів і передала їх українським силовикам. Надалі з використанням саме цих координат нібито був проведений мінометний обстріл, внаслідок якого загинули журналісти. Савченко в Росії дали 22 роки в'язниці. В кінці травня 2016 року Савченко була помилувана президентом РФ Путіним, після чого повернулася в Україну.

"Робота тут справжніх професіоналів змусила світ по-іншому подивитися на цю війну. Змусила світ усвідомити, наскільки небезпечний український фашизм. І разом із цим прийшло розуміння, що Донбас неможливо зламати. У військових є хороша традиція, полеглих героїв навічно зараховувати до складу військових частин. Але ми не військові, ми люди мирних професій. Але хлопці, загиблі на цьому місці, вони навічно внесені до складу нашої військової частини — в наші серця, в наш журналістський цех. Напевно, на цьому прикладі жертвування собою заради людей, заради професії, в ім'я правди ми і будемо вчити підростаюче покоління журналістів", — сказав на мітингу-реквіємі "перший заступник міністра зв'язку і масових комунікацій ЛНР" Юрій Першиков.

Учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, а потім поклали квіти до пам'ятного хреста.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua