• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У "ЛНР" вибрали "омбудсмена": СБУ розшукує її за участь у терористичній організації

У структурі угруповання "ЛНР" з'явилася посада "уповноваженого з прав людини". Нею стала Вікторія Сердюкова

Реклама на dsnews.ua

Її кандидатуру підтримала "народна рада ЛНР": "за" проголосували 38 "депутатів" із 41 присутнього, передає "ДС" із посиланням на сепаратистський ресурс бойовиків.

До цього Сердюкова була "заступником начальника відділу з нагляду за дотриманням законів військовими підрозділами і органами державної безпеки управління по нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Генеральної прокуратури ЛНР".

Сама вона підкреслила, що має 20-річний стаж професійної діяльності в державних органах, яка була пов'язана з правоохоронною системою.

При цьому Сердюкову розшукує Служба безпеки України за участь у терористичній організації (частина 1 статті 258-3 Кримінального кодексу), пишуть Новости Донбасса.

У травні цього року "народна рада" прийняла так званий закон "Про уповноваженого з прав людини в ЛНР". Згідно з папірцем, "омбудсмен" "повинен сприяти відновленню порушених прав людини; вдосконаленню законодавства ЛНР про права людини і приведенню його у відповідність із загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права; розвитку міжнародного співробітництва в галузі прав людини; правової освіти з питань прав і свобод людини, форм і методів їхнього захисту".

При цьому в "ДНР" посада "омбудсмена" вже давно є — її обіймає Дар'я Морозова. Вона відома своєю участю в обміні полоненими. В "ЛНР" питаннями обміну займається Ольга Кобцева, яка очолює відповідну "робочу групу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua