• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Луганську — густий дим і запах гарі, жителі масово звертаються по медичну допомогу (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Окупований Луганськ накрило димом від лісових і трав'яних пожеж. Смог і запах гарі стоїть у всіх районах міста

Так «МНС ЛНР» у своєму повідомленні наголошує, що через ураганні пориви вітру шлейф диму поширився з підконтрольної Україні території Луганської області, де продовжують гасити пожежі біля лінії зіткнення, на ОРЛО, передає "ДС".

Разом із тим масштабні пожежі тривають і на території, яка підконтрольна терористам "ЛНР". Згідно з даними «МНС», за добу ліквідовано 108 пожеж, з яких 96 були пов'язані із загорянням лісу, трави і сміття на відкритій території на загальній площі 299 гектарів.

Зокрема, на околиці окупованого Луганська сталася пожежа в районі бази відпочинку «Десюлії». Там, як повідомляє «МНС ЛНР», у результаті необережного поводження з вогнем невстановлених осіб горіла трава на площі 30 гектарів, а також підстилка листяного лісу Луганського лісництва на площі 43 гектарів.

Telegram-канал «Луганський інсайд» допускає, що саме пожежа в районі бази відпочинку могла спровокувати появу їдкого диму над окупованим Луганськом.

«МНС» зазначає, що в останні дні на підконтрольній «ЛНР» території почастішали випадки звернення в лікарні зі скаргами на головний біль, кашель, проблеми з диханням, подразнення очей, запалення слизової носа, гортані. Крім того, забруднене повітря провокує серцево-судинні хвороби, викликає хвороби дихальних шляхів: астму, бронхіт, пневмонію, рак легенів. У зв'язку з цим краще утриматися від виходу на вулицю або мінімізувати перебування там. Також бажано не відчиняти вікон.

    Реклама на dsnews.ua