• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У Маріуполі заочно заарештували росіянина, який воював за "ДНР"

Реклама на dsnews.ua
Колегія суддів Жовтневого районного суду Маріуполя заочно винесла обвинувальний вирок громадянину Росії у кримінальному провадженні за статтею 258-3 КК України частина 1

Про це повідомила "ДС" з посиланням на прес-службу прокуратури Донецької області.

"У ході судового розгляду з'ясувалося, що росіянин брав участь у діяльності "ДНР" в період з 2014 року по лютий 2017 року. При цьому у нього був досвід проходження служби у прикордонних військах і податкової поліції РФ на посаді головного фахівця з розробки і проведення оперативних і бойових заходів", - йдеться в повідомленні.

У відомстві також уточнили, що в 2014 році обвинувачений виступав куратором однієї з груп "ДНР" в Маріуполі. Він передавав завдання з проведення розвідувально-диверсійної діяльності на території міста і надалі здійснював передачу отриманої інформації керівництву "батальйону Схід".

Крім того, злочинець керував навчанням ДРГ в умовах міста на території Кадамивского полігону ВС РФ у Ростовській області та надав їм для спілкування на цивільних частотах 10 радіостанцій, що дозволило останнім за його вказівками здійснювати розвідку та диверсійно-терористичні заходи на території Маріуполя. Після затримання частини терористів діяльність зазначених груп припинена співробітниками СБУ.

Крім того, обвинувачений брав участь у збройному опорі українським військовим під час захоплення сепаратистами курган Савур-Могила", а також займав посаду начальника одного з департаментів "Ради безпеки ДНР" та радника з питань керівництва так званими "внутрішніми військами МВС "ДНР".

Суд визнав доводи обвинувачення повністю обґрунтованими і призначив громадянину РФ заочне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як раніше повідомляла "ДС", в Польщі спецслужби затримали громадянина Російської Федерації, якого підозрюють у тероризмі

    Реклама на dsnews.ua