• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МЗС України похвалилися, що Шевченко є рекордсменом за кількістю пам'ятників у світі

Міністерство закордонних справ України повідомило про світовий рекорд за кількістю встановлених пам'ятників Тарасу Шевченку

Пам'ятник Тарасу Шевченку
Пам'ятник Тарасу Шевченку
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МЗС України в Facebook, передає "ДС".

"В день народження великого Кобзаря у нас особливий подарунок — Міністерство закордонних справ України отримало світовий рекорд за кількістю встановлених йому памʼятників", — зазначили у відомстві.

У МЗС нарахували 99 пам’ятників Шевченку у 44 країнах світу. Крім того, ще 1068 пам’ятників встановлені на території України.

Зазначається, що інформацію про кількість пам’ятників дипломати ретельно збирали упродовж року. А перевіряли її українські посольства та державні обласні адміністрації.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, МЗС хотіло зробити Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – "там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності".

Він також додав, що "Україна там, де Шевченко – у наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи".

Зазначимо, у вівторок, 9 березня, відзначають 207-му річницю від дня народження Тараса Шевченка. З цієї нагоди у різних містах України та світу відбудеться низка урочистих заходів.

Як повідомляла "ДС", президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою вшанували памʼять видатного українського поета і художника Тараса Шевченка з нагоди 207-ї річниці від дня його народження.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua