• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У МОЗ назвали області, де є проблеми з киснем для COVID-хворих

Реклама на dsnews.ua

Проблемними за наявністю кисню для хворих на COVID-19 є Донецька, Луганська, Закарпатська, Рівненська, Одеська, Дніпропетровська області

Висока питома вага ліжок з киснем — у Хмельницькій області (70%). Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак в інтерв'ю "Телеграф", передає "ДС".

За її словами, щоб активізувати роботу областей по кисню уряд виділив дві цільові субвенції для лікарень — у розмірі 1,5 млрд грн.

"На жаль, так сталося, що на місцях багато хто чекав, що пронесе. Оцінивши ситуацію, уряд доручив обласним адміністраціям забезпечити 80% ліжко-місць доступом до кисню", — пояснила Микичак.

Також вона розповіла, що на початку пандемії в Україні було 3 заводи, які постачали медичний кисень, зараз видано додаткові ліцензії і таких заводів уже 18.

"Міністерство охорони здоров'я не шукає винних. Ми вирішуємо проблеми — наприклад, постійно працюємо з заводами-постачальниками кисню ... Триває робота по організації виробництва в Україні кисневих концентраторів", — підкреслила заступник міністра.

Нагадаємо, раніше глава РНБО Олексій Данилов заявив, що в Україні немає проблем з виробництвом медичного кисню, необхідного для лікування коронавірусу, але є логістичні та технічні питання.

    Реклама на dsnews.ua