• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У МОЗ пояснили, чому мобільні бригади не завжди виїжджають до хворого з симптомами COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко впевнений, що мобільні бригади завжди виїжджають на виклик хворого з симптомами коронавірусу, в іншому випадку причиною є "людський фактор"

За його словами, ці бригади працюють ефективно, передає "ДС" з посиланням на його інтерв'ю "Українській правді".

Також Ляшко пояснив, що виїзд бригад, включаючи витратні матеріали, пальне та інше, покриває Національна служба здоров'я.

"Коли мені говорять, що щось не працює або не їздить, то я більше, ніж упевнений, що хтось або не скористався можливістю, або це людський фактор. І по Києву цих людських факторів набагато більше", — пояснив лікар.

Більш того, пояснив він, мобільні бригади "зацікавлені виїжджати і забирати зразки", інакше НСЗУ знизить їм коефіцієнт. При цьому громадян, які мають явні симптоми коронавірусу, він закликав наполягати на приїзді медиків.

Лікар уточнив, що мазок медики беруть тільки у того члена сім'ї, у якого є симптоми вірусу.

"Ми не знаємо, в який період часу потрапимо на забір в цю сім'ю. У середньому, десь на 5-7 день найчастіше виникають симптоми, але інші члени сім'ї можуть бути ще не хворі, адже інкубаційний період до 14 днів, хоча десь в 70% всіх випадків інкубаційний період-7-8 днів ", — пояснив він.

Нагадаємо, за минулу добу, 7 вересня, в Україні жертвами коронавірусу стали 93 осіб — це рекордна кількість жертв за весь час пандемії. Загальна кількість випадків інфікування зросло до 244 734, за останню добу виявлено 5397 випадків.

    Реклама на dsnews.ua