• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Моз розповіли, кому варто носити маски і кого вони не врятують

Реклама на dsnews.ua
Носити маски фахівці рекомендують людям, які вже захворіли, щоб не поширювали вірус

Міністерство охорони здоров'я України не рекомендує здоровим людям носити маски. Про це заявила головний позаштатний епідеміолог Моз Ірина Колесникова, повідомляє "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

За її словами, маски не захищають від вірусу грипу.

"Маска не є ефективною для здорової людини. Вона не захищає від зараження. Маска, звичайна хірургічна маска пропускає повітря, пропускає, відповідно, вірус. Вона може захистити, якщо хвора людина на себе одягне маску і буде спілкуватися з вами, ці крапельки слизу, які містять вірус, будуть осідати на масці і затримуватися", - пояснила Колеснікова.

За її словами, захистити від вірусу грипу можуть тільки респіратори.

У свою чергу, головний позаштатний інфекціоніст Моз Ольга Голубовська запевнила, що можливі два способи уберегтися від грипу або його наслідків - це вакцинація або своєчасне звернення до медичного закладу.

"При грипі у нас є тільки дві можливості захиститися: вакцинація і специфічна терапія: максимум її ефективності - в перші 48 годин - дві доби", - уточнила вона.

За словами Голубовської, в Україні на сьогодні досить низький рівень вакцинації населення - лише 3% від загальної кількості. "На сьогоднішній день рівень вакцинації населення складає всього 3%, рівень вакцинації груп ризику - близько 20", - наголосила головний позаштатний інфекціоніст Моз.

При цьому носити маски фахівці рекомендують насамперед людям, які вже захворіли, щоб, таким чином, не поширювати вірус.

Читайте також:

Нагадаємо, станом на 21 січня в Україні за епідеміологічний сезон від грипу вже померли 60 осіб. У ряді областей В школах ввели карантин, а в столиці з 21 січня ще й "масковий режим".

Як раніше повідомляла "ДС", в Україні по всіх регіонах збільшуються захворювання грипом H1N1 і кількість смертей дуже велика.

    Реклама на dsnews.ua