• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У МОЗ розповіли, чи виявили в Україні "британський" штам коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

В Україні поки не виявили новий штам коронавірусу, який раніше був діагностований у Великобританії, а нову партію проб відправляють в лабораторію ВООЗ

Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми вивчаємо це питання. Це питання має підтвердити або спростувати ВООЗ. Зараз ми відправляємо в лабораторію ВООЗ, яка знаходиться в клініці "Шаріте" в Німеччині, 200 нових ізолятів вірусу. До сих пір цього штаму в Україні не виявлено", — сказав він .

При цьому Ляшко зазначив, що "британський" штам коронавірусу може вплинути на реалізацію запланованих карантинних заходів.

"Вони (Британія, — ред.) планували відкритися 2 грудня, щоб відсвяткувати новорічні та Різдвяні свята, які у них починаються 25 грудня і відсвяткувати без карантину ... Як показала потім практика, вони вийшли з карантину без зниження захворюваності. Причиною була поява нового штаму коронавірусу, який легше передається", — пояснив Ляшко.

Нагадаємо, станом на січень 2021 року, за даними ВООЗ, новий штам коронавірусу зафіксували вже мінімум в 50 країнах.

Як писала "ДС", перші зразки, відібрані в Україні для виявлення британського штаму COVID-19, відправлять в певну ВООЗ лабораторію на базі Клініки Шаріте (Берлін, Німеччина) лише 19-21 січня.

    Реклама на dsnews.ua