• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Ситуація з коронавірусом: У МОЗ заявили, що в Україні кисню виробляється більше, ніж споживається

В Україні для медичних потреб виробляється кисню більше, ніж споживається

Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу розповів перший заступник міністра охорони здоров'я Олександр Комарида, передає "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Кисню, що виробляється в Україні, більше, ніж споживаного... За добу виробляється понад 400 тонн рідкого кисню, це той кисень, який іде на потреби системи охорони здоров'я. Споживання також до 400 тонн", — сказав Комарида.

Він додав, що заводи, що зупинялися на регламентні роботи, вже відновили постачання кисню в систему охорони здоров'я.

Комарида пояснив, що як такого дефіциту кисню в Україні немає, були проблеми із логістикою.

"Якщо ми візьмемо кисень, це не просто перелити з однієї ємності в іншу. На годину заводом, то для того, щоби завантажити 20-тонну машину, потрібно приблизно 40 годин, і коли ми бачимо, що в лікарню вночі госпіталізують багато пацієнтів, то вранці цій лікарні потрібно набагато більше кисню, ми намагаємося забезпечити її киснем — і виникають певні логістичні збої", — сказав Комарида.

Щодо постачання кисню з Польщі, перший заступник міністра зазначив, що основні виробники кисню історично знаходяться на сході України, тому при постачанні кисню до лікарень західних областей зручніше це робити саме з Польщі.

"З Польщі набагато ближче привезти кисень до західної України, ніж везти його через усю Україну зі сходу. Тому логістично можуть бути різні нюанси. За моєю інформацією, з Польщі надходить приблизно 100 тонн кисню на тиждень. Чи тривалі ці контракти, я не можу сказати. Але це не супергостра потреба для України — закуповувати в Польщі. Особливо після того, як заводи запустилися. Все залежатиме від кількості нових випадків, кількості споживання та власне від логістики кисню", — сказав Комарида.

Якщо потреба у кисні зросте, то, за словами Комариди, усередині країни буде розгорнуто додаткові потужності.

Нагадаємо, народні депутати вимагатимуть від Кабінету міністрів тимчасово заборонити експорт кисню або запровадити обмежувальні заходи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua