• USD 27.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна почала купувати кисень у Польщі для хворих на COVID-19

Україна закупила кисень в Польщі, аби пришвидшити процес розвезення балонів до лікарень і хворих на COVID-19 пацієнтів, яким він необхідний

Україна почала купувати кисень у Польщі;
Україна почала купувати кисень у Польщі;
Реклама на dsnews.ua

Про це Міністр охорони здоров'я розповів в інтерв'ю, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

"Так (Україна вже почала закуповувати кисень в Польщі – ДС), з урахуванням того, що він (завод, який виробляв кисень і зупинився – ДС) на заході України, то зв’язалися з Польщею – це швидше, ніж везти кисень з Донецької, Луганської чи Запорізької областей. Мінінфраструктури досить швидко, за один день, видало всі необхідні дозволи, і дистриб’ютор, який цей кисень постачає, привіз пару машин з Польщі та розвіз по лікарнях", — пояснив очільник МОЗ.

Відповідаючи на питання, за якою ціною Україна закуповує кисень в Польщі, Ляшко відповів, що "лікарня взагалі не відчула, звідки в неї цей кисень. Це було питання постачальника, який по своїх же контрактах закрив її потреби".

Проте видання зазначило, що за даними тендерів на Prozorro, українські лікарні закуповують кисень в українських виробників по 10-15 тисяч гривень за тонну.

Як писала "ДС", у лікарнях Чернігова, куди госпіталізують хворих на COVID-19, медичного кисню залишилося на кілька годин.

Нагадаємо, МОЗ дозволило виписувати залежних від кисню пацієнтів, якщо показник сатурації буде не нижче 94. Сімейний лікар буде зобов'язаний надати таким пацієнтам кисневий концентратор.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua