• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В МОЗ заявили про збільшення кількості побічних реакцій від COVID-вакцини

Станом на 11 травня за час вакцинальної кампанії від коронавірусу в Україні було зафіксовано 1279 повідомлень про несприятливі події після імунізації (складає менше 1% від загальної кількості щеплень)

Реклама на dsnews.ua

З них 1207 випадків є несерйозними, ще 72 – серйозними. Про це повідомили "Українській правді" в МОЗ, передає "ДС".

Як пояснили у відомстві, несприятливою подією після імунізації (НППІ) прийнято вважати будь-яку подію, що з медичної точки, може вважатись несприятливою. Важливо, що не обов’язково є причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією.

Також у Державному експертному центрі МОЗ повідомили, скільки випадків несприятливих подій було зареєстровано від кожної вакцини, яка наразі є в Україні.

Так, після імунізації препаратом Covishield було зафіксовано 1032 легких побічних ефектів та 56 серйозних випадків. Кількість повідомлень про побічні ефекти від вказаної вакцини складає майже чверть від загальної кількості всіх повідомлень. 

Але і щеплень цим препаратом було проведено найбільше – 481 864.

Ще в 7 осіб були зафіксовані побічні ефекти після вакцинації препаратом CoronaVac, із них у 4 – серйозні випадки. Таку ж кількість НППІ нарахували після введення вакцини Comirnaty виробництва компанії Pfizer. Водночас, вакцину CoronaVac ввели 72 269 особам, Comirnaty – 53 311. 

Після вакцинації препаратом AstraZenecа нарахували 168 осіб із легкими побічними ефектами та ще 9 серйозних випадків несприятливих подій після імунізації. Препаратом AstraZeneca вакцинували 275 177 громадян. 

При цьому в МОЗ не сказали про кількість зареєстрованих летальних випадків серед осіб, які померли впродовж 30 днів після введення препарату. Разом з тим там зазначили, що кожен серйозний випадок розслідується відповідно до затвердженого Порядку. 

Нагадаємо, станом на 7 квітня в Україні було зафіксовано 816 випадків появи побічних реакцій після введення вакцини від COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua