• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

До нацпереліку культурної спадщини можуть додати пиріг та іграшку

Реклама на dsnews.ua

Яворівський пиріг і яворівська іграшка, як і український борщ, можуть невдовзі потрапити у Національний перелік нематеріальної культурної спадщини

Про це йдеться у публікації на сайті "Радіо Свобода", передає "ДС".

У Міністерстві культури та інформаційної політики повідомили, що це питання буде на порядку денному найближчого засідання експертної ради при МКІП.

На запитання, чому експертна рада на попередньому засіданні не рекомендувала до нацпереліку яворівський пиріг та іграшку, у Мінкульті заявили: "Звернення щодо внесення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини яворівського пирога та унікальної яворівської іграшки надійшли до міністерства напередодні засідання експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини. Це питання буде винесено на наступне засідання експертної ради, після опрацювання наданих матеріалів".

У міністерстві кажуть, що надіслали звернення вчасно.

"Єдине, що фахівець, яка розробляла попередній документ перед засіданням експертної ради, допустила якісь технічні помилки. Ми це обговорили, провели нараду, поправили і все. Ми їх надіслали в МКІП і вони обіцяли, що їх розглянуть", – пояснила керівниця департаменту культури, національностей та релігії Львівської обладміністрації Ірина Гаврилюк.

Коли саме має відбутися засідання щодо внесення елементів до нематеріальної спадщини, міністерство не повідомляє.

Яворівський район на Львівщині славиться своєю дерев’яною іграшкою понад 400 років. Забавка характерна своєю формами і кольорами – жовтий, елементи фарбують червоним і зеленим, а ще роблять вкраплення білою фарбою. Ці іграшки – екологічні, цікаві для дітей і можуть бути елементом інтер’єру.

Яворівський пиріг теж отримав назву від місцевості на Львівщині. Основні складники – гречка і картопля, смажена цибуля, тісто дріжджове. Є 12 способів подачі пирога – з борщем білим на житній заквасці, грибною юшкою, сметаною, кислим молоком.

Львівська обласна адміністрація і група фахівців ще у липні ініціювала надання яворівським пирогу й іграшці статусу нематеріальної культурної спадщини України.

Як писала "ДС", раніше експертна рада з питань нематеріальної культурної спадщини рекомендувала внести до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини п’ять елементів: культуру приготування українського борщу, технологію створення клембівської сорочки "з квіткою", Великоднє гуляння в селі Розкошівка Вінницької області, борщівську народну вишивку та карпатське ліжникарство.

    Реклама на dsnews.ua