• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У небо над Києвом за допомогою дрона підняли білоруський прапор (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

На знак підтримки білоруських опозиціонерів у Києві над Дніпром підняли в небо прапор Білорусі

Відповідне відео оприлюднили на YouTube-каналі "Dronarium Ukraine", передає "ДС".

Прапор Білорусі підняли за допомогою дрона. На відео це супроводжується піснею Віктора Цоя "Змін" ("Перемен"), яка стала одним із символів протестних акцій після президентських виборів у країні.

Ініціатори акції зазначають, що "неможливо обійти стороною" події в Білорусі, що супроводжували вибори: недопуск опозиційних кандидатів, тиск на журналістів і спостерігачів, відсутність демократичного екзит-полу, залучення силовиків, арешти.

"Відповідати силою на мирний протест замість діалогу – неприпустимо. Українці на власному досвіді відчули всю агресію влади під час Революції Гідності, тому наша компанія не могла не відреагувати на події в Білорусі", — кажуть вони.

Як зазначається, організатори цієї акції вже неодноразово підіймали прапори тих, хто відчуває утиски у своїх правах, зокрема учасників "Київ Прайду" та кримських татар.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько 3 000 осіб. У ніч на 11 серпня правоохоронці затримали ще понад 2 000 осіб.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня в Білорусі анонсували загальнонаціональний страйк. Громадян закликають не виходити на роботу, поки влада не виконає вимоги протестувальників.

    Реклама на dsnews.ua