• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У НСЖУ назвали головну причину нападів на журналістів

Реклама на dsnews.ua

У 2020 році в Україні зафіксовано 77 випадків застосування сили до журналістів

Про це йдеться у повідомленні Національної спілки журналістів України, передає "ДС".

За її даними, минулого року сталося 77 випадків фізичної агресії щодо працівників ЗМІ.

"Загальна кількість постраждалих працівників медіа ще більша – 101, адже часто фіксуються напади на знімальні групи або групи журналістів. У 2019 році трапилися 75 інцидентів застосування сили до журналістів, у яких постраждали 86 медійників", — кажуть у НСЖУ.

Зростання кількості нападів спілка пов’язує насамперед із психологічною напругою в суспільстві, викликаною запровадженими урядом карантинними обмеженнями.

На першому місці — Київ і Київська область (26 нападів). На другому — Одеська область (девʼять). У Львівській і Харківській — по шість, у Дніпропетровській і Херсонській — по пʼять.

Стабільно високим лишається рівень фізичної агресії до жінок: у 2020-му році постраждали 36 працівниць медіа (у 2019-му –- 34).

"Новою небезпечною темою є висвітлення дотримання в Україні карантинних обмежень. Випадків, коли порушники карантину нападали на представників ЗМІ, зафіксовано 14", — кажуть у НСЖУ.

Представники поліції чи різних правоохоронних структур застосовували силу до медійників шість разів, посадовці та депутати — чотири. Один випадок відбувся із застосуванням зброї.

Як писала "ДС", у різних країнах з 1 січня по 15 грудня 2020 року під час виконання службових обовʼязків вбили 50 журналістів.

    Реклама на dsnews.ua