• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

В Одесі китайською вакциною вакцинували тисячу китайців

Близько 1000 громадян Китаю отримали в Одесі першу дозу вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech

Реклама на dsnews.ua

Про це у відповіді на запит Радіо Свобода повідомила регіональна координаторка кампанії вакцинації в Одеській області Оксана Денисенко, передає "ДС".

За її словами, протягом цього тижня за рішенням оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації, на Одещині пройшла вакцинація громадян Китаю. Всього першою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech було провакциновано близько 1000 осіб.

"Проведення щеплень для китайської діаспори в Україні здійснюється відповідно до рішення Оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 02.04.2021. Відповідно до організації процесів, територіально для проведення щеплень було визначено Київ, Одесу та Харків", — скзаала Денисенко.

За словами чиновниці, лише Міністерство охорони здоров’я може відповісти на запитання, чи дози для вакцинації громадян Китаю виділено з загальної партії, яку Україна купила для українців, чи для них надійшла якась окрема партія вакцин.

Раніше цього тижня головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що Україна виділила 1000 вакцин CoronaVac для вакцинації китайських громадян – здебільшого дипломатів і працівників дипломатичних місій. Вони роблять вакцинацію за власний рахунок, ніякого тиску на міністерство охорони здоров’я з боку Китаю не було.

За словами Ляшка, посольство Китаю пообіцяло сприяти Україні в якомога швидшому отриманні наступних партій вакцини і збільшити українську квоту у китайських виробників, зокрема Sinovac і Sinopharm. Україна натомість санкціонувала пріоритетне щеплення для представників китайської діаспори.

Нагадаємо, до України увечері 30 квітня доставлено 500 тисяч доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac.

Як писала "ДС", міністр охорони здоровʼя Максим Степанов анонсував підписання нового контракту, який забезпечить українців вакциною проти коронавірусу до кінця 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua