• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Одесі у статуї на фасаді відреставрованого за 150 млн будинку відвалилося обличчя, за яким ховалася пляшка

В Одесі за 150 мільйонів гривень відреставрували будівлю кінця XIX століття у Приморському районі — будинок Русова. Однак через півтора року після ремонту розвалилася голова однієї зі статуй на фасаді, оголивши пластикову пляшку замість металевого каркаса, що мав бути покладений за будівельними нормами

Відреставрований будинок зі зруйнованою статуєю
Відреставрований будинок зі зруйнованою статуєю
Реклама на dsnews.ua

Фото зруйнованої статуї опублікував в Facebook одеський краєзнавець Євген Сокольський, передає "ДС".

"Безстатева скульптура на будинку Русова, який відкривали з оркестром, втратила своє обличчя. Зокрема відкрилися деякі секрети майстерності", — написав краєзнавець.

Як зробили роботу в Одесі
Як зробили роботу в Одесі
Як потрібно її було зробити
Як потрібно її було зробити

За даними сайту Vgorode, реконструйований будинок Русова 27 грудня 2019 року урочисто відкрили з оркестром і виступом мера Геннадія Труханова. На ремонтні роботи з міського бюджету було виділено майже 150 мільйонів гривень. Буде ще другий етап реставрації, який передбачає відновлення інтер'єрів будівлі за 41,7 мільйона гривень. Фінансування на нього поки не виділили.

У січні 2021 року поліція повідомила про підозру ексдиректору компанії "Укрспецпроєкт" Олені Сердюк, яка реставрувала будинок Русова. За версією слідства, вона завищила обсяг і вартість робіт у звітній документації та завдала місту збитків у розмірі 5 мільйонів гривень. Зараз Сердюк чекає суду під арештом.

ЗМІ також писали, що під час реставрації робочі змінили близько 50% від усього обсягу історичного будинку. За оцінками правоохоронців, пошкоджено 30% декоративних елементів фасадів, зокрема й старовинні вітрини з різьбленням. Усередині ж знищили всі елементи композицій, зокрема й ліпнину, декоративне оздоблення та мармурові сходи.

Варто зазначити, що в Одесі багато будинків і пам'ятники архітектури знаходяться в аварійному стані.

Як повідомляла "ДС", у Приморському районі Одеси вранці 2 лютого відбулося обвалення сходової клітки у житловому двоповерховому будинку. Жителів довелося евакуювати через вікна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua