• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

В Одесі зацвіло Чорне море: людей просять не купатися і утриматися від лову риби (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Фахівці Держпродпотребслужби не радять купатися біля узбережжя Одеси через так зване "цвітіння" води, викликане розкладанням водоростей,

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Одеського облуправління Держпродпотребслужби в Facebook, передає "ДС".

"Вода на узбережжі Одеси раптово згустилася, як кисіль, і стала смарагдовою. Навіть у відкритому морі з'явилися величезні жовто-зелені плями... До берега прибилося багато водоростей, які під впливом високої температури повітря почали розкладатися. Тому ГУ Держпродпотребслужби в області застерігає населення від купання в такій воді, особливо дітей", - йдеться в повідомленні.

Фахівці Держпродпотребслужби зазначили, що "отруйні речовини, які супроводжують "цвітіння" морської води, здатні накопичуватися в організмах морських мешканців. Бажано утриматися від споживання морської риби, мідій, які виловлені в одеському прибережжі і причорноморських лиманах".

У свою чергу, обласний лабораторний центр МОЗ повідомив, що морська вода біля п'яти пляжів Одеси не відповідає санітарно-мікробіологічним показникам. "У зонах рекреації морського водокористування Одеси і Одеської області (Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський р-ни) на санітарно-мікробіологічні показники були досліджені 93 проби морської води, 13 з них не відповідали нормативним вимогам. Зокрема, одеські пляжі на 13 ст. В. Фонтану, 16 ст. В. Фонтану, 10 ст. В. Фонтану, "Аркадія", "Дельфін", - йдеться в повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua