• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Одесі зацвіло Чорне море: людей просять не купатися і утриматися від лову риби (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
Фахівці Госпродпотребслужбы не радять купатися біля узбережжя Одеси з-за так званого " цвітіння води, викликаного розкладанням водоростей,

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Одеського облуправління Госпродпотребслужбы в Facebook, передає "ДС".

"Вода на узбережжі Одеси раптово згустилася, як кисіль, і стала смарагдовою. Навіть у відкритому морі з'явилися величезні жовто-зелені плями... До берега прибилося багато водоростей, які під впливом високої температури повітря почали розкладатися. Тому ГУ Госпродпотребслужбы в області застерігає населення від купання в такій воді, особливо дітей", - йдеться в повідомленні.

Фахівці Госпродпотребслужбы зазначили, що "отруйні речовини, які супроводжують "цвітіння" морської води, здатні накопичуватися в організмах морських мешканців. Бажано утриматися від споживання морської риби, мідій, які виловлені в одеському прибережжя і причорноморських лиманах".

У свою чергу, обласний лабораторний центр Моз повідомив, що морська вода біля п'яти пляжів Одеси не відповідає санітарно-мікробіологічними показниками."У зонах рекреації морського водокористування Одеси і Одеської області (Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони) на санітарно-мікробіологічні показники були досліджені 93 проби морської води, 13 з них не відповідали нормативним вимогам. Зокрема, одеські пляжі на 13 ст. Б. Фонтану, 16 ст. Б. Фонтану, 10 ст. Б. Фонтану, "Аркадія", "Дельфін"", - йдеться в повідомленні.

    Реклама на dsnews.ua