• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

В окупованому Криму матері і дружини політв'язнів вийшли на поодинокі пікети

Реклама на dsnews.ua

В окупованому Криму матері і дружини політв'язнів з так званої червоногвардійської групи виходять на поодинокі пікети, протестуючи проти звинувачень їх рідних в тероризмі

Про це йдеться в повідомленні громадської організації " Кримська солідарність ", передає "ДС".

Активісти "Кримської солідарності" інформують, що жінки ведуть трансляції своїх пікетів в Фейсбук. Так стало відомо, що близько 10 години ранку на одиночний пікет з плакатом "Мій син — не терорист" в селищі Амурське вийшла Зеліха Абхаірова — мама Арсена Абхаірова. 10 днів тому в Південному окружному військовому суді державне обвинувачення попросило для нього термін 15 років позбавлення волі.

Близько 11 години дня з'явився прямий ефір на сторінці подружжя політітзаключенного Рустема Емірусеінова — Зуре Емірусеіновой. Для нього держзвинувачення попросило 18 років позбавлення волі. Мати політв'язня вийшла на автомобільну трасу в районі селища Жовтневе. Жінка простояла всього 3 хвилини, після чого під'їхали співробітники поліції і почали вимагати вимкнути відеотрансляцію в Facebook. Один з чоловіків представився заступником начальника поліції з охорони громадського порядку і зажадав у пікетниці документи. Потім від матері і дружини політв'язня зажадали проїхати до поліцейської дільниці.

"Представники правоохоронних органів вимагають пояснень, чому троє людей стоять з плакатом на трасі. Вони не вважають це одиночним пікетом. Жінки заперечують і кажуть, що скористалися законним правом. У всіх відбирають паспортні дані", — повідомили правозахисники.

На одиночний пікет вийшла також мати політв'язня Ескендера Абдулганіева — Еміне Абдулганіева.

У підсумку мати політв'язня Зуре Емірусеінова була госпіталізована в лікарню з діагнозом — гіпертонічний криз, який виник в ході агресивного спілкування з нею окупантів.

Нагадаємо, в Міністерстві закордонних справ заявили, що Європейський Союз повністю підтримує українську ініціативу щодо створення Кримської платформи, яка буде сприяти залученню міжнародної уваги до викликів, пов'язаних з тимчасовою окупацією півострова.

    Реклама на dsnews.ua