• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В окупованому Криму продовжують міліти ріки та висихати водосховища (КАРТИ)

В окупованому Росією Криму стрімко міліють ріки та водосховища, що живлять великі міста. Внаслідок цього кримчани відчувають все більший дефіцит прісної води

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі Крим.Реалії, передає "ДС".

Видання підготувало карти, на яких наочно показані річки півострова, які висохли чи обміліли, а також проблемні водосховища, що більше не забезпечують потреби окупованих територій у прісній воді.

Станом на початок березня близько десятка водосховищ або обміліли, або повністю виснажені.

Перші дійсно серйозні проблеми з водою виникли у Сімферополі і найближчих до нього населених пунктах влітку 2020 року. До окупації Сімферопольський район забезпечувався водою з трьох водосховищ: Аянського, Сімферопольського і Партизанського. Однак рівень води в них ще минулої осені впав до критичних позначок.

 

Через виснаження водоймищ місто, а також Сімферопольський район з вересня отримують воду за графіком — по три години вранці і ввечері.

На аналогічний графік перевели жителів Бахчисараю і Бахчисарайського району. Окупанти визнали повне виснаження Загорського водосховища, яке разом зі Щасливенським багато років забезпечувало водою Ялту і Бахчисарайський район.

Окупаційна влада Ялти розраховували на те, що рясні снігопади в Криму наповнять водосховища декількома мільйонами кубометрів води, але їх надії не виправдалися.

На даний момент запасів Загорського і Щасливенського водосховищ вистачить максимум на три місяці.

Крім того, критично низький обсяг води зберігається в Ізобільненському водосховищі, що живить Алушту.

До "мертвого обʼєму" наближаються водні джерела Білогірського району — Балановське і Тайганське водосховища. На даний момент гострий вододефіціт відчувають жителі селища Зуя і села Кримська Роза Білогірського району.

Без стабільного джерела водопостачання залишився і Севастополь. Там з минулого року стрімко міліє Чорноріченське водосховище. А пошук підземних вод для забезпечення міста досі не дав бажаного результату.

Окрім водосховищ, через погодні умови в Криму висихають і річки.

 

На початку березня у Гідрометцентрі окупованого Криму повідомили про поповнення водосховищ, що знаходяться в руслах річок. Серед них були названі Чорноріченське, Білогорське, Сімферопольське, Щасливенське і Партизанське. Проте води, що прибула, виявилося недостатньо для потреб півострова, тому обмежувальні графіки подачі води в кримських вододефіцітних регіонах не послаблятимуть.

Як повідомляла "ДС", в окупованому Криму запаси Сімферопольського і Загорського водосховищ виснажилися, а Балановське водоймище наближається до висихання. Також майже висохло Інкерманське водосховище поблизу Севастополя.

Нещодавно так званий "глава" окупованого Криму Сергій Аксьонов переконаний, що гарантувати стабільне водопостачання на півострові можна тільки, побудувавши опріснювач морської води.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua