• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В ООН закликали Україну повернути "пакунок малюка" замість виплат

Реклама на dsnews.ua

Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй ЮНІСЕФ закликав уряд України повернути так званий "пакунок малюка", який нещодавно був замінений на грошові виплати

Про це йдеться в заяві фонду, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

За даними фонду, «більшість батьків» підтримує саме допомогу у вигляді товарів для новонародженого, а не виплати.

«Критично важливо, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу. «Пакунок малюка» поєднує у собі предмети першої необхідності для догляду за дитиною протягом перших днів життя, матеріали для раннього розвитку дитини та навчальні матеріали для батьків, наприклад, щодо вакцинації та грудного вигодовування», – йдеться в звернення ЮНІСЕФ.

Фонд вказує на те, що збирав відгуки батьків протягом двох років, і Міністерство соціальної політики враховувало їхні побажання щодо вдосконалення вмісту пакунків. За твердженням ЮНІСЕФ, протягом цих двох років кількість продуктів у них зросла в 2,5 рази, і більшість отримувачів позитивно оцінюють ці набори.

«Якщо у 2018 році лише 35% батьків надавали перевагу пакунку перед грошовою виплатою, то тепер 8 із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді. Аналітика ЮНІСЕФ підтверджує й економічну ефективність пакунків малюка для сімейного бюджету. Фінансова вартість товарів із пакунку малюка обійдуться батькам дорожче на 50-200%», – стверджують у фонді ООН.

Як повідомляла "ДС", 29 липня Кабінет міністрів затвердив виплату в розмірі 5 тис. грн на одного новонародженого в Україні замість "пакунку малюка".

    Реклама на dsnews.ua