• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Печерському райсуді підтвердили повернення Царевич, але внесли важливе уточнення

Печерський райсуд Києва поновив на посаді суддю Оксану Царевич, відому рішеннями проти автомайданівців, але вона не веде там ніяких справ

Суддя Царевич
Суддя Царевич
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відповідь суду на запит "Української правди", передає "ДС".

Царевич повернулася до Печерського суду указом його голови від 1 квітня 2021 року. Це сталося на підставі рішення Верховного Суду, який 17 березня визнав звільнення судді незаконним.

Однак наразі Царевич не провадить судочинства. Причина — закінчення повноважень, оскільки закінчився 5-річний термін її призначення.

УП також просила повідомити, чи отримує жінка суддівську винагороду, тобто зарплату, і скільки їй виплатили у квітні. Однак Печерський суд не відповів на це питання, зазначивши, що ця інформація не відноситься до публічної, оскільки "не є задокументованою будь-яким способом і не міститься на будь-яких носіях у Печерському районному суді Києва".

Відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів", винагорода виплачується судді з дня зарахування в штат суду.

Для суддів, які не здійснюють правосуддя, як Оксана Царевич, закон прямо передбачає позбавлення тільки доплат до окладу, але не зарплати в цілому.

У той же час у 2020 році Верховний суд в одному зі своїх рішень висловив позицію, що право на отримання винагороди суддя має, зокрема, за умови "фактичного виконання своїх обов'язків, тобто здійснення правосуддя".

Нагадаємо, в березні 2021 року Верховний Суд скасував указ 5-го президента України Петра Порошенка про звільнення з посади судді Печерського районного суду Києва Оксани Царевич, яка відома рішеннями про позбавлення водійських прав "автомайданівців".

Як повідомляла "ДС", 30 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва визнав Оксану Царевич невинною у винесенні в 2014 році завідомо неправосудних рішень щодо активістів "Автомайдану".

8 лютого 2021 року прокурори Офісу генеральної прокуратури повідомили про підозру Царевич у незаконному перешкоджанні проведенню акції біля резиденції колишнього президента Віктора Януковича "Межигір'я" у Вишгородському районі Київської області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua