• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Приморському краї Росії через суд знищили українську культурно-просвітницьку організацію

Влада Росії ліквідувала автономну некомерційну організацію "Далекосхідний український духовний культурно-просвітницький центр "Просвіта"

Реклама на dsnews.ua

Рішення про ліквідацію організації ухвалив Артемівський міський суд Приморського краю Росії, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу МЗС України.

"Рішення про примусове припинення діяльності центру "Просвіта" та інших осередків української культури в РФ яскраво ілюструють справжню "російську гостинність" для тих громадян інших країн, спорідненість з якими російська влада продовжує так відчайдушно доводити, заохочуючи набуття російського громадянства. Влада РФ не лише не демонструє наміри захищати права українців Росії, а й всіляко обмежує можливості участі у процесі прийняття рішень з питань, що їх стосуються, перешкоджаючи будь-яким спробам їхньої самоорганізації", — заявили в МЗС.

У міністерстві нагадали, що за останні 10 років у Росії було ліквідовано Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, Об'єднання українців Росії, Омську регіональну ГО "Сибірський центр української культури "Сірий Клин". Всесвітній конгрес українців був визнаний "небажаною організацією", а Бібліотеку української літератури у Москві фактично знищено.

МЗС вважає, що Росія має виконувати свої міжнародно-правові зобов'язання, зокрема Міжнародну конвенцію ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації та інші.

"Закликаємо міжнародну спільноту дати належну оцінку стрімкому погіршенню ситуації з правами людини в РФ, засудити і посилити політико-дипломатичний тиск на російську владу, аби припинити наступ на права української національної меншини в Росії", — йдеться у заяві МЗС.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua