• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В роботі сайтів заблокованих "телеканалів Медведчука" спостерігаються проблеми

Реклама на dsnews.ua

Користувачі мережі інтернет повідомляють про проблеми в роботі сайтів заблокованих рішенням РНБО телеканалів, зокрема, newsone.ua і "112.ua"

Деякі користувачі повідомили "ДС" про відсутність української версії на сайті заблокованого телеканалу "112".

При натисканні відповідної функції сайт переходить на російськомовну версію. З такою проблемою, зокрема, стикнулися користувачі провайдерів ВОЛЯ, "Інтертелеком", "Тріолан". Також повідомляється про повільне завантаження сайту загалом.

Беручи до уваги проросійське підґрунтя телеканалу "112 Україна", через що, власне, його і заблокували, цілком логічно було б припустити, що це така своєрідна "мовна диверсія". Втім, українська версія сайту "112.ua" все ж таки існує, і користувачі провайдера "Ланет" підтверджують це.

Дещо інакша ситуація з сайтом телеканалу NewsOne. Різні користувачі фіксують проблеми із завантаженням, тобто воно або дуже повільно відбуваєтьс, або частина контенту "не підгружається" взагалі.

Зауважимо, що на сайті цього "українського" каналу взагалі немає версії державною мовою.

Цікаво, що напередодні, 3 лютого, повідомлялося про блокування сайту ще одного "підсанкційного" телеканалу — ZIK.

Втім, на ранок 4 лютого жодних проблем у роботі сайту zikua.tv помічено не було.

Як писала "ДС", Міністерство культури і інформаційної політики має намір направити до компанії YouTube рішення РНБО України про санкції проти телеканалів "NewsOne", "ZIK" і "112 Україна" з проханням закрити їхні сторінки на відеосервісі.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних з нардепом ОПЗЖ Віктором Медведчуком, – "112 Україна", Newsone та ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром. З 19 членів Ради національної безпеки і оборони 17 проголосували "за", один утримався, один перебував у відрядженні. Згодом стало відомо, що утримався від голосування голова Верховної Ради Дмитро Разумков. 

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, "телеканали Медведчука-Козака" закриті на підставі секретних даних, отриманих у тому числі з РФ.

    Реклама на dsnews.ua