• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Росії чотирьох кримських татар засудили до термінів від 12 до 18 років колонії суворого режиму (ФОТО)

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив чотирьох жителів Криму у справі "Алуштинської групи" Хізб ут-Тахрір на термін від 12 до 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні громадської організації "Кримська солідарність" в Facebook, передає "ДС".

Зокрема, вироки отримали:

- Руслан Нагаєв (13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення);

- Ельдар Кантіміров (12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення);

- Руслан Месутов (18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення);

- Ленур Халілов (18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням свободи на 1 рік після звільнення).

За версією російського слідства, підсудні перебували в забороненій ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір" і нібито готували на території анексованого РФ Криму "державний переворот" шляхом "тотальної ісламізації населення".

При цьому так зване слідство спиралося в своїх доказах на наявність у засуджених забороненої ісламської літератури, знайденої під час обшуків; оперативні дані ФСБ і свідчення засекречених свідків "Ібрагімова" і "Бекирова", які нібито були учасниками цієї організації. Зброю, планів перевороту і інших доказів підготовки терактів у підсудних під час обшуків виявлено не було.

Захист в свою чергу намагався залучити експертів і визнання доказів неприпустимими через черги, зазначених під час процесу. Зокрема, оперативний співробітник ФСБ Олександр Компанейців виконував функції експерта в області релігій і історика Близького Сходу.

Однак суд відмовив стороні захисту у всіх заявлених клопотаннях і став на бік обвинувачення, озвучивши вироки кримським татарам. Арешт на майно у всіх скасований.

Як наголошується, всі вони проведуть перші два роки у в'язниці — суворому режимі позбавлення волі.

Усіх чотирьох затримали 10 червня 2019 року в Криму після обшуків в їхніх будинках. Кримських татар звинуватили в приналежності до ісламської політичної партії, яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України і країн світу організації діють без обмежень на рівні національних законодавчих повідомлень.

Нагадаємо, раніше мати українського політв'язня по одній зі "справ Хізб ут-Тахрір" Теймура Абдуллаєва закликала президентів України і Росії врятувати її інфікованого коронавірусом сина в російському СІЗО

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua