• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Слов'янську масово скорочують медперсонал: названо причину

У Слов'янську Донецької області в лікарнях обласного і місцевого підпорядкування скорочують медичних працівників

Реклама на dsnews.ua

Причина — значне недофінансування з боку Національної служби здоров'я України, передає "ДС" із посиланням на « С плюс».

Зокрема, в обласній дитячій лікарні планується звільнити 34 працівника. Заяву на звільнення подав і директор.

Дитяча лікарня в Слов'янську стала обласною після подій 2014 року, оскільки головна профільна медустанова області залишилася в Донецьку. Але підвищення статусу лікарні не вплинуло на матеріальну базу, капітальний ремонт в установі не проводився близько 40 років. Непривабливий інтер'єр у палатах і коридорах, стара сантехніка і комунікації — саме в таких умовах змушені лікувати дітей із усієї підконтрольної Україні частини Донецької області.

Директор лікарні Валерій Світличний каже, що економити намагаються, скорочуючи медичних сестер і обслуговуючий персонал, навіть із урахуванням того, що вони отримують маленьку зарплату. Лікарів скорочувати не будуть, але дефіцит обслуговуючого персоналу, безумовно, позначиться на якості їхньої роботи, каже директор обласної дитячої лікарні.

Зараз глава медичного закладу веде переговори з департаментом охорони здоров'я облдержадміністрації про можливість виділення коштів із обласного бюджету на підтримку лікарні.

Нагадаємо, в червні президент України Володимир Зеленський підписав указ про збільшення зарплат медиків, яким встановлено мінімальні зарплати для медичного персоналу та лікарів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua