• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Сумах сімейні лікарі та терапевти призупинили плановий прийом

У Сумах 19 жовтня призупинили плановий прийом пацієнтів лікарями первинної ланки

Запроваджено особливий режим приймання пацієнтів
Запроваджено особливий режим приймання пацієнтів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Сумської міськради, передає "ДС".

"Необхідність призупинення прийомів виникла у зв’язку із різким збільшенням кількості звернень хворих із ознаками гострих респіраторних захворювань для обмеження відвідування медичних закладів первинної ланки пацієнтами, стан здоров’я яких не потребує невідкладних заходів, або які звертаються з профілактичною метою", — кажуть у мерії.

У Центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 і 2 тимчасово, "до стабілізації ситуації", запровадили особливий режим приймання пацієнтів. Електронний запис до сімейних лікарів та терапевтів призупинено. У міськраді вважають, що це допоможе перервати ланцюжкі інфікування.

"Водночас всі амбулаторії, як і раніше, надають сумчанам увесь спектр передбачених послуг: огляд, консультації, профілактичні щеплення", — наголосили посадовці.

Як зазначається, пацієнти, у яких немає нагальної потреби у відвідуванні лікарні або ознак захворювання, всі питання можуть попередньо обговорити телефоном зі своїм лікарем. Лікар зможе в телефонному режимі надати роз’яснення, сформувати направлення або довідку, які пацієнт у вільний час зможе забрати у реєстратурі, щоб не стояти в черзі.

За необхідності отримати медичні консультації пацієнти Центрів ПМСД можуть звернутися до контакт-центрів або безпосередньо до свого сімейного лікаря чи терапевта. У вихідні організоване чергування медиків. Якщо пацієнт не в змозі пересуватися, лікар може виїхати до нього додому. В іншому — медичний заклад працює, як зазвичай: лабораторія та маніпуляційний кабінет функціонують, щеплення проводяться.

Як писала "ДС", в Україні винесли перший вирок лікарю за підробку COVID-сертифікатів — медик з Павлограда має заплатити 34 000 гривень штрафу і не зможе цілий рік працювати за фахом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua