• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Талліні за підтримки Фонду Янковського презентували українське кіно

Реклама на dsnews.ua
29 листопада 2017 року на ХХІ міжнародному кінофестивалі Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Держкіно України, Фонд Ігоря Янковського та ГО "Ініціатива в ім'я майбутнього" представили українське кіно

На Українському прийомі, великий зал фестивального готелю Nordic Hotel Forum ледве вмістив усіх бажаючих поспілкуватися з українськими кінематографістами. Серед гостей - Держкіно України, Фонд Ігоря Янковського, ГО "Ініціатива в ім'я майбутнього" за підтримки Association Helping Hand. Відкрили прийом меценат і бізнесмен Ігор Янковський, багаторічний директор Талліннського кінофестивалю "Темні ночі" Тійна Локк-Трамберг і голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

Меценат Ігор Янковський, директор фестивалю Тійна Локк, голова Держкіно Пилип Іллєнко

Директор кінофестивалю Тійна Локк-Трамберг, зазначила, що український кінематограф прийшов в Таллін всерйоз і надовго, враховуючи позитивний зростання нових українських фільмів і делегації.

"П'ять років тому, коли ми ініціювали проведення Національного конкурсу короткого метра, почали возити молодих кінематографістів на світові кінофестивалі в Канни і Берлін, проводити Дні українського кіно за кордоном, нашою метою було оживити кінопроцес в країні, стимулювати появу нових талантів. І от зараз ми бачимо молодих режисерів, які привезли в Таллін проекти своїх перших повнометражних фільмів. І я щасливий, що маю до цього безпосереднє відношення", - прокоментував бізнесмен і меценат Ігор Янковський.

Українська делегація в Талліні

На Українській вечірці не забули і про трагічні моменти, огранизовав акцію з вимогою до російської влади негайно звільнити з в'язниці незаконно засудженого на 20 років українського режисера з Криму Олега Сенцова.

Акція на захист Олега Сенцова

У конкурсній програмі POFF Shorts International Competition Sleepwalkers успішно дебютував короткометражний фільм Філіпа Сотніченко "Технічна перерва", який був визнаний кращим короткометражним фільмом і нагороджений головним призом!

Крім того, глядачам показали три гучні українські прем'єри останніх місяців: фільм Аркадія Непиталюка "Припутні", українсько-італійський фільм Андреа Маньяні "Easy" і українсько-словацьку картину Петра Бебьяка "Межа".

Гості кінофестивалю

Меценат Ігор Янковський протягом декількох років послідовно просуває в світі молоде українське кіно. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Локарно і Талліні.

    Реклама на dsnews.ua