• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Україні готуються до відкриття центрів вакцинації осіб, що записалися на порталі "Дія"

В Україні почнуть відкривати центри вакцинації громадян, які записалися до листа очікування. Перші центри відкриють в містах-мільйонниках

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів журналістам 15 травня, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Для виконання доручення президента і прем’єра про вакцинацію усіх людей з листа очікування ми запускаємо на вихідних вакцинальні центри. Алгоритм для вакцинальних центрів був затверджений у п’ятницю, 14 травня, Оперативним штабом", — сказав Ляшко.

При цьому він зазначив, що центри одразу по всій країні не відкриються.

"Ми будемо починати з міст-мільйонників. У понеділок-вівторок ми отримаємо відповіді від регіонів, чи готові вони вже їх відкривати. Ми сподіваємось, що першими будуть Київ і Львів, бо вже є з ними попередні домовленості", — сказав головний санлікар.

З листа очікування в додатку "Дія" людей, які не є в пріоритетних групах, за наявності вакцини будуть запрошувати і щеплювати на вихідних для того, щоби в Україні не просідали темпи вакцинації. Запрошувати цих людей будуть по тій черзі, за якою вони записалися.

"Через наш контакт-центр ми продзвонюватимемо людей з листа очікування і формуватимемо списки. Вакцинальні центри будуть відкриті на 10 чи 20 постів, залежно від того, яку локацію обере місцева влада. Це має бути велика площа — виставковий центр, стадіон, палац спорту тощо. Там стоятиме декілька маніпуляційних столів, будуть стільці для черги на щеплення і після нього, щоби не було скупчення", — розповів Ляшко.

Як писала "ДС", за останню добу, 14 травня, в Україні було щеплено проти COVID-19 23 638 осіб. Загальна кількість вакцинованих в Україні — 936 499 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua