• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Україні можуть ввести нове COVID-зонування: деталі

Міністерство охорони здоров'я пропонує оновити поділ зон за рівнем епідеміологічної небезпеки, за яким кожна область буде потрапляти в одну з чотирьох зон — червону, помаранчеву, жовту або зелену

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це головний санлікар Віктор Ляшко розповів на зустрічі з журналістами, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Зелена зона передбачає скасування майже всіх карантинних обмежень, хіба що зберігає носіння масок, пояснює Ляшко.

У жовтій зоні закладам харчування і розважальним закладам дозволять працювати на годину довше, ніж зараз — тобто до 24 годин.

Червона передбачає жорсткі карантинні обмеження, такі як закриття закладів.

Червоний рівень епіднебезпеки на території регіону встановлюється у разі наявності двох та більше ознак протягом трьох днів поспіль:

  • Завантаженість ліжок із забезпеченням кисню в лікарнях, відведених під COVID-19, більше 65%;
  • Кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену до коронавірусу протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300;
  • Кількість госпіталізацій з підтвердженим коронавірусом та підозрою протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60;
  • Коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР або визначення антигену – більше 20%;
  • Зростання загальної кількості госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50%.

За проєктом нового зонування, у червону зону могла б потрапити Івано-Франківська область, яка має 70% заповненість ліжок для людей з коронавірусом.

Зазначимо, що після виходу з січневого карантину вся Україна живе за умовами помаранчевої епідзони за чинним зонуванням. У новому розподілі, який пропонує МОЗ, ці обмеження відповідають жовтій зоні.

Щоб в Україні запрацювало нове зонування, уряд має схвалити постанову до 18 лютого. Постанова щодо попереднього зонування втрачає чинність 28 лютого.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні не будуть розробляти імунні паспорти з даними про вакцинацію, проте можлива видача довідок про щеплення від коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua