• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Україні на COVID-19 тестуватимуть усіх з ознаками респіраторного захворювання

Реклама на dsnews.ua

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні планують тестувати на наявність коронавірусу усіх людей, що мають ознаки респіраторного захворювання. Щомісяця хочуть робити не менше 1 мільйона тестів. Тести буду безкоштовними

Про це він заявив на своєму брифінгу 12 грудня, передає «ДС».

"Тепер будемо тестувати людей з будь-якими ознаками респіраторного захворювання, незалежно від того, чи відповідає симптоматика коронавірусній хворобі. Будь-які респіраторні захворювання — будуть проводити ПЛТ-тести, щоб підтвердити чи спростувати діагноз COVID-19…

Хочемо робити не менше, ніж 1 мільйон тестів на місяць".

Степанов підкреслив, що тестування буде безкоштовним.

При цьому він зазначив, що йдеться не тільки про ПЛР-тести, а про швидкі тести.

За його словами, якщо швидкий тест підтвердить наявність захворювання – його результати потрібно буде підтвердити чи спростувати ПЛР-тестом, тому що чутливість експрес-тестів менша за ПЛР. 

Міністр додав, що українські лабораторії наразі не завантажені на 100%. Він розповів, що зменшилася кількість людей, які звертаються за тестуванням через мобільну бригаду, сімейних лікарів чи іншим способом.

За словами Степанова, тестувати на коронавірус планують також усіх контактних осіб.

Нагадаємо, за минулу добу в Україні виявлено понад 12 тисяч нових випадків коронавірусу. Позитивним був майже кожен пʼятий із 61 тисячі проведених тестів.

    Реклама на dsnews.ua