• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Українцям почали видавати нові пластикові паспорти

Нові паспорти у вигляді ID-картки будуть отримувати всі 16-річні громадяни України, які отримують паспорт вперше
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

В Україні сьогодні, 11 січня, починається оформлення паспорта громадянина України у формі картки (ID-картки). Про це повідомили "ДС" в прес-службі Державної міграційної служби України.

Згідно з повідомленням, нові паспорта у вигляді ID-картки будуть отримувати всі 16-річні громадяни України, які отримують паспорт вперше, інші українці - після прийняття Верховною Радою необхідних змін у законодавство. Для отримують паспорт вперше він буде безкоштовним. При заміні паспорта (старого зразка на новий, або при втраті) необхідно оплатити вартість бланка та адміністративні послуги.

За даними ДМС, паспорт у вигляді пластикової картки є самостійним документом і не завжди вимагає зчитування з нього додаткової інформації, а ті служби, яким ця інформація знадобиться, будуть забезпечені відповідними пристроями. Оскільки в ID-картки використовується безконтактна технологія зчитування інформації, вона не є новою і масово використовується в смартфонах, планшетах та інших сучасних пристроях.

За прогнозами міграційної служби, повністю забезпечити громадян новими паспортами можна буде протягом 4 років.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", з 1 січня 2016 року ДМС України почала процес введення принципово нових посвідчень особи - пластикових карт з безконтактним електронним носієм, які замінять діючий сьогодні паспорт.

Заміна старого паспорта на нове пластикове посвідчення - добровільна, законом України передбачений 5-річний перехідний період.

    Реклама на dsnews.ua