• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

В Україні не вистачає майже 2 тисяч суддів: у ВРП розповіли, чим це загрожує

Реклама на dsnews.ua

У кожному із судів України в середньому бракує від двох до трьох суддів

Про це розповів заступник голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Якщо говорити про відновлення довіри до судової влади, з 2015 року майже половину суддів було змінено. Однак зараз цей процес фактично зупинений, адже не діє ВККСУ. Фактична кількість суддів – 5 395, з яких 394 не мають повноважень. Загальна кількість судів в Україні – 761, при цьому 1 900 посад суддів є вакантними. Тобто в кожному суді не вистачає майже трьох суддів. Саме ці показники демонструють реальний стан судової влади України", — навів цифри заступник голови ВРП.

За його словами, якщо у 2021 році не запрацює ВККСУ, а судді, які мають право на відставку, залишать посади, то на кінець року кількість повноважних суддів зменшиться ще на 1752, а загальний дефіцит буде становити понад 60%.

"Тому в разі збереження й надалі такої невтішної динаміки стосовно кадрового забезпечення судів існує ризик, що через пів року функціонування судової гілки влади як такої взагалі припиниться», — заявив Олексій Маловацький.

На його думку, тимчасові механізми, зокрема відрядження суддів на роботу до інших судів, повною мірою не можуть виправити кризову ситуацію, зумовлену кадровим голодом.

"У такому випадку доведеться констатувати, що держава повною мірою не виконує функцію забезпечення права громадян на доступ до правосуддя. У зв’язку із цим будуть не лише обмежені права громадян, а й правоохоронна система працюватиме неефективно — про боротьбу зі злочинністю, корупцією говорити буде неможливо, адже майже всі слідчі дії мають бути санкціоновані слідчими суддями, які будуть завалені тисячами справ", — зазначив Маловацький.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський заявляв, що у 2021 році Україна розпочне глобальну реформу судової системи.

    Реклама на dsnews.ua