• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Україні планують збільшити час між щепленнями від COVID-19

В Україні вирішили змінити механізм вакцинації препаратом CoviShield. Щоб зробити перше з двох необхідних щеплень максимальній кількості людей, другу дозу вакцини вирішили вводити не через 28 днів після першої, а через три місяці

Вакцинація в Україні
Вакцинація в Україні
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федор Лапій, передає "ДС" з посиланням на LIGA.net.

"Прийнято рішення максимально вакцинувати однією дозою "Астри" (мається на увазі вакцина CoviShield — "ДС"). Це дасть нам можливість застосувати 250 000 доз — тих, які були зарезервовані для другої", — сказав Лапій.

МОЗ офіційно опублікує повідомлення про зміну механізму вакцинації найближчим часом. Лапій розповів, що рішення було прийнято після публікації масштабного дослідження ефективності вакцини Oxford/AstraZeneca в Британії у журналі The Lancet. Згідно з дослідженням, ця вакцина дає максимальний захист, якщо колоти дві дози з інтервалом між ними в три місяці і більше. Коригування схеми не торкнеться інших вакцин проти коронавірусу, які отримає Україна.

Нагадаємо, за минулу добу, 15 березня, щеплення проти коронавірусу в Україні отримали 8928 осіб, це на 6910 щеплень більше, ніж напередодні. Станом на ранок 16 березня вакциновано вже 62 083 українця.

Як писала "ДС", станом на ранок 16 березня в Україні зафіксовано 9642 нових випадки коронавірусної хвороби, це на 2850 випадків більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 264 людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua