• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україні підтвердили поліомієліт у дитини: батьки відмовилися від вакцинації

В Україні офіційно підтверджено випадок поліомієліту у дитини, батьки якої відмовилися від вакцинації

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я, передає "ДС".

Хворобу підтвердили у 1,5-річної дитини з Рівненщини. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2). Батьки свідомо відмовилися від щеплень, передбачених медичними стандартами, за релігійними переконаннями.

Перші симптоми проявилися 1 вересня, вже 3 вересня дитина потрапила до лікарні з гострим млявим паралічем нижніх кінцівок.

В даний час в Рівненській області вже працює команда епідеміологів і вірусологів Міністерства охорони здоров'я. Вони здійснюють першочергові заходи відповідно до протоколів: пошук контактних осіб, збір і аналізи їх біоматеріалів, детальне вивчення обставин справи і т. п.

Поліомієліт — це гостре інфекційне захворювання. Всі штами поліовірусу несуть істотну загрозу для нещепленої людини і викликають незворотні процеси, які можуть призвести до смерті.

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії і слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу і воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована дитина і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п'яти років.

У МОЗ підкреслили, що рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, Поліо-3) в 2021 році недостатній. За 8 місяців 2021 року щеплено лише 53% дітей. За таких темпів до кінця року без прийняття додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показника в 95% не вдасться. В даний час менше 50% дітей вакциновано в Херсонській, Івано-Франківській, Закарпатській, Запорізькій, Харківській, Одеській, Київській, Чернівецькій та Рівненській областях.

У відомстві заявили, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

У МОЗ додали, що 2015 року Україна пройшла шлях ліквідації спалаху поліомієліту, заходи тривали більше 2 років.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua