• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Україні цьогоріч вже виявили 130 фактів торгівлі людьми, — поліція

В Україні протягом першого півріччя 2021 року виявили 130 фактів торгівлі людьми

Переважна більшість виявлених випадків пов’язана із втягненням громадян у злочинну діяльність
Переважна більшість виявлених випадків пов’язана із втягненням громадян у злочинну діяльність
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила заступник міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час презентації документального аудіосеріалу про торгівлю людьми "Зі мною це не станеться", передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Відповідно до інформації Національної поліції, за перше півріччя цього року вже виявлено 130 фактів торгівлі людьми", — зазначила Павліченко.

За її словами, переважна більшість виявлених випадків пов’язана із втягненням громадян у злочинну діяльність, на другому і третьому місці — трудова і сексуальна експлуатація.

Начальник Департаменту міграційної поліції Нацполіції Сергій Пантелєєв зазначив, що цьогоріч вдалося виявити та ліквідувати 26 організованих угруповань (із 139 учасниками), які займалися саме торгівлею людьми.

"Ми займаємося двома питаннями: це боротьба з торгівлю людьми, яка починається і закінчується на території нашої країни, це більш розповсюджена трудова і сексуальна експлуатація. Друге — боротьба з торгівлею людьми, яка починається на території нашої країни з вербування, а закінчується на території інших країн", — додав правоохоронець.

За даними Пантелєєва, українські поліцейські наразі беруть участь у діяльності чотирьох міжнародних слідчих груп щодо випадків, коли в Україні починалося вербування потерпілих і коли потерпілі потім виїхали до інших країн.

"Таких груп раніше не було. Це нам дозволяє одночасно проводити розслідування як на території нашої країни, так і на території країн, де закінчується злочин, і передавати докази, які були отримані, до країн, де закінчується кримінальне правопорушення", — зазначив він.

Правоохоронці закликають усіх, хто знає про випадки торгівлі людьми чи потрапив у таку ситуацію, звертатися до поліції та соцслужб: така інформація буде корисною для інших громадян і використовуватиметься для притягнення винних до відповідальності.

Як писала "ДС", Служба безпеки України викрила угруповання, яке продавало немовлят іноземцям начебто за програмою сурогатного материнства.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua