• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Україні безпечно утилізується менше половини медичних відходів, — Держекоінспекція

Реклама на dsnews.ua

В умовах карантину обсяг медичних відходів збільшився майже вдвічі, але безпечно утилізується з них менше половини

Про це голова Держекоінспекції Андрій Мальований розповів "Укрінформу", передає"ДС".

"Наразі ми проводимо перевірку за дорученням прем’єр-міністра щодо 61 суб’єкта, який має ліцензії на утилізацію. На жаль, є непоодинокі факти відсутності обладнання чи неякісного обладнання для утилізації медичних відходів… На сьогодні, в умовах карантину, обсяг генерованих медичних відходів збільшився майже вдвічі, але, за нашими даними, лише менше половини іде на безпечну утилізацію", — зазначив Мальований.

За його словами, нині велику кількість медичних відходів знаходять на сміттєзвалищах, у лісосмугах, на полях, хоча як небезпечні відходи вони мають безпечно утилізуватись — спалюватись у спеціальних установках, пічках з фільтроочисним обладнанням.

Мальований також зазначив, що під час перевірки екоінспектори встановлюватимуть весь ланцюжок: куди відходи транспортуються з медичних закладів, чи є у медзакладів угоди про утилізацію.

"На жаль, вже зафіксовані непоодинокі випадки діяльності недобропорядних утилізаторів… Серед них можуть бути суб’єкти, які мають ліцензію на утилізацію автомобільних шин, відпрацьованих автомобільних мастил, ртутних ламп тощо", — сказав голова Держекоінспекції.

Як писала "ДС", у листопаді Держекоінспекція анонсувала позапланову перевірку суб’єктів господарювання у сфері поводження з медичними відходами.

    Реклама на dsnews.ua