• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

В Україні планують розселити місця компактного проживання переселенців

В Україні у 2022 році планують розпочати процес розселення місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб,

Планується реалізувати ще кілька житлових програм
Планується реалізувати ще кілька житлових програм / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Це стратегічне завдання. Загалом в Україні 150 таких місць, де проживає 6 120 людей. Наразі місця компактного проживання – це або об'єкти, які нам у 2014 році стихійно забезпечували німці, або санаторії, які абсолютно не пристосовані до зимового перебування. Щоб забезпечити цих людей житлом, необхідно виділити щонайменше 2 млрд грн", — сказала Драганчук.

За її словами, до кінця 2021 року буде відібрано кілька пілотних проєктів, за якими розпочнеться розробка плану розселення місць компактного проживання.

"Скоріш за все, це буде Кривий Ріг, Одеса і, можливо, третій – Київ. Далі на прикладі розселення цих трьох місць ми зможемо зрозуміти, як діяти щодо інших… Сподіваюся, що з другого кварталу 2022 року почнемо розселення в пілотних проектах", — додала заступниця міністра.

Водночас Драганчук зазначила, що просто розселення не вирішить усіх проблем.

"Ті громадяни, які на сьогодні перебувають у місцях компактного проживання, мають значно більше проблем, ніж просто житлові. Тут і працевлаштування, і освіта, бо в них часто проживають літні люди, діти, які не відвідують шкіл", — наголосила вона.

За даними Інни Драганчук, за підсумками 2021 року тимчасовим житлом буде забезпечено 325 сімей (орієнтовно 800 переселенців), а за програмою пільгового іпотечного кредитування KfW – 340 сімей (близько 900).

Також, за її словами, у найближчому майбутньому буде реалізовано ще кілька житлових програм. Зокрема, підписано угоду між урядами України та Туреччини про будівництво житла для кримських татар. Також готується проект із Міжнародною організацією міграції щодо будівництва найближчими роками житла у Сєвєродонецьку та Краматорську.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів дозволив переселенцям подавати через портал "Дія" заяву на надання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua