• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Україні почалося святкування Масниці

Відсьогодні, 8 березня, в Україні розпочинається Масниця, або Сиропусний тиждень – останній тиждень перед Великим постом

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Назва "Масниця" пов’язана з тим, що протягом тижня перед Великим постом з раціону виключалися м’ясні продукти, натомість молочні – молоко, масло, сметану, а також яйця, ще можна було вживати, передає "ДС".

Масницю святкували в Україні ще в дохристиянські часи, й вона була присвячена вшануванню Сонця. З запровадженням християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масницю залишилася. Цей останній перед Великим постом тиждень мав кілька назв – Масляна, Сиропусний тиждень, Пущення, Загальниця, Ніжкові заговини, Колодій тощо. Основною обрядовою стравою Пущення в українців були вареники з сиром, які вживалися з маслом чи сметаною. Виготовляли також гречані млинці, заправлені смальцем, пише Укрінформ.

Загалом Масниця вважалася жіночим святом, хоч участь у ньому могли брати й чоловіки. У цей час широко практикувалися й погостини. Жінки, зібравшись у гурти, відзначали у понеділок "початок Масної".

Нагадаємо, 8 березня в Україні та багатьох країнах світу відзначають Міжнародний жіночий день.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua