• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

В Україні потрібно запровадити культуру спілкування державною мовою, — Ткаченко

Реклама на dsnews.ua

Мета змін до закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які вступили в силу з 16 січня 2021 року — не штрафи, а впровадження культури спілкування в Україні державною мовою

Про це у відеозверненні заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає "ДС".

"Ці зміни стосуються в першу чергу субʼєктів господарювання, а не всіх українців, тобто магазинів, кафе, ресторанів, аптек, заправок та інших підприємств, в тому числі інтернет-магазинів і каталогів. Також українською повинна надаватися інформація про товари та послуги закладу. Наприклад, в меню, на квитках, цінниках, інструкціях, маркуваннях", — розповів Ткаченко.

Він зазначив, що персонал, наприклад, магазинів повинен звертатися до відвідувачів українською. Якщо відвідувач продовжить розмову російською, продавець може спілкуватися мовою, більш зручною для відвідувача і за його бажанням.

Ткаченко зазначив, що штрафи за порушення закону не стосуються громадян і не можуть застосовуватися до відвідувачів або клієнтів.

"Якщо говорити про штрафи, то мова йде саме про субʼєкти господарювання і лише в разі, якщо їх працівники відмовляться спілкуватися українською. Але важливо зрозуміти, що штрафи — не самоціль. Накладати їх просто так ніхто не в праві. Тільки за умови фіксації випадків порушень і винесення спочатку попередження, яке має бути виправлене протягом року. Але не факт, що порушення підтвердиться і штраф застосують, тому що кожен випадок буде розглядатися окремо", — підкреслив міністр

За його словами, мета цих змін — впровадити культуру спілкування в Україні державною мовою. "Мова йде про повагу один до одного, а також до держави. Як громадяни в побуті ви маєте право продовжувати спілкуватися тією мовою, якою вам зручніше. Тільки тепер, зайшовши в заклад — обовʼязково будете чути саме "Вітаю"! Давайте плекати мову і повагу один до одного", — закликав Ткаченко.

Нагадаємо, штрафи за порушення закону про функціонування державної мови в сфері обслуговування з 16 січня 2021 року становитимуть від 5100 грн до 6800 грн.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як повідомляти про порушення норми закону про українізацію сфери послуг, яка вступає в силу 16 січня.

    Реклама на dsnews.ua