• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Україні повністю скасовано Книгу скарг та пропозицій

Реклама на dsnews.ua

На початку жовтня офіційно набув чинності наказ Мінекономіки №1130 від 16 червня 2020 р., який скасовує усі акти, де згадується обов’язковість ведення Книги скарг та пропозицій

Водночас, деякі бізнеси все ж залишили в себе і дану Книгу як зручний елемент комунікації зі споживачами, однак, відтепер за неправильно прошиту або пронумеровану Книгу бізнес не буде сплачувати штрафи, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу Європейської бізнес асоціації.

В ЄБА зауважили, що скасування обов’язкового застосування Книги скарг не вплине на стан захисту прав споживачів, не змінить обов’язковість розгляду звернень споживачів бізнесом.  Так, у споживачів залишається інструмент звернення до Держпродспоживслужби щодо порушення прав у письмовому вигляді, можливість комунікації в електронному або ж дзвінки на "гарячу лінію". 

В ЄБА також нагадали, що річні витрати на адміністрування Книги скарг, яка знаходилася у кожному торговому відділі та у кожному залі закладу громадського харчування, сягали понад 44 млн гривень. В цю суму включались організаційні витрати, призначення відповідального за неї, розгляд скарг. Водночас, це не було гарантією вирішення питань. Так, споживач, у разі відсутності реакції на скаргу, мав звернутись до органу захисту прав споживачів (Держпродспоживслужби) із відповідною заявою.

Нагадаємо, рішення про скасування обов’язкового застосування Книги скарг та пропозицій бізнесом було прийнято Урядом 6 березня 2019 року. Разом з тим, вимоги та згадки про Книгу скарг залишалися в низці нормативних документів, зокрема, наказах Мінекономіки, що і ставило під питання – необхідно чи все ж ні вести бізнесу дану Книгу.

    Реклама на dsnews.ua