• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

В Україні провели унікальну операцію з пересадки серця дитині (ФОТО)

У Львові вперше в Україні зробили пересадку серця дитині. Серце 54-річного чоловіка "дісталося" 13-річному хлопцю.

Facebook Oleg Samchuk
Facebook Oleg Samchuk
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив директор Інституту серця Борис Тодуров у себе в Facebook, інформує "ДС".

"Вперше в Україні. Трансплантація серця дитині 13 років. Ми знову у Львівській лікарні швидкої допомоги. Сьогодні одномоментно проходить трансплантація серця, легенів, печінки, нирок, рогівки ока. Працює спільна команда київських, львівських і польських фахівців. Завдяки Олегу Самчуку і його дружній команді це стало можливим в нашій країні. Десятки фахівців з різних центрів працюють чітко по хвилинах, як налагоджений механізм. Пишаюся своїми колегами. Спасибі, друзі, за відмінну роботу. Це моя 20-я трансплантація", — прокоментував Тодуров.

Своєю чергою директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук зазначив, що серце пересадили 13-річному хлопцеві з Волині з села Зарудці. Дитина хворіла від липня.

"Останній місяць дитина була в реанімації Волинського ОДТМО, останні два тижні – у нас. Стан хлопця був критичним, і рахунок ішов на дні", — написав він у себе в Facebook.

Донором став 54-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Згоду на трансплантацію дала його дружина.

"Легені отримав 56-річний львів'янин. Він понад десять років мав хронічну хворобу легень, останні чотири майже не виходив з квартири, був киснезалежним. Без нових легень він прожив би не більше кількох місяців", — додав Самчук.

Як писала "ДС", Верховна Рада на пленарному засіданні 21 вересня першому читанні ухвалила законопроєкт щодо спрощення донорства та пересадки органів в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua