• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

В Україні розробляють три COVID-вакцини: Ляшко розповів подробиці

В даний час в Україні розробляється три вакцини від коронавірусу, дві з них — у державних лабораторіях

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головний санітарний лікар — заступник міністра охорони здоровʼя Віктор Ляшко в інтервʼю виданню "Сегодня", передає "ДС".

"Український фонд досліджень профінансував за конкурсною основою розробку двох вакцин.

Це Інститут біології клітини у Львові, який очолює академік Андрій Сибірний. Він розробляє вакцину, де білок коронавірусу вирощується на дріжджах. У біореакторі відбувається його очищення. Далі цей білок може бути доведений до лікарської форми… Наразі науковці проводять дослідження в лабораторних умовах до вересня. А потім почнеться процес виготовлення лікарської форми і проведення доклінічних досліджень, спочатку на тваринах", — сказав він.

За словами Ляшка, друга вакцина розробляється в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко.

"Там розробляється вакцина за схожим принципом, але за іншою технологією. Результат очікується на осінь. Також цей інститут висловив готовність провести розробку власної мРНК-вакцини. Наразі вони шукають можливість як це зробити, зокрема, на базі вітчизняних заводів з виробництва білкової субстанції", — додав він.

Крім того, ще одну вакцину розробляють бізнес з групою вчених.

"(Вони) задекларували, що у них відбулася нейтралізація вірусу на клітинах. Вони зараз на стадії виробництва лікарської форми, щоб почати клінічні випробування", — уточнив Ляшко.

Як повідомляла "ДС", за минулу добу, 11 травня, щеплення проти коронавірусу в Україні отримали 18 264 особи, це на 16 070 більше, ніж напередодні. Станом на ранок 12 травня щеплено 882 619 українців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua