• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В Україні створили онлайн-музей Сікорського

В Києві презентували перший в Україні онлайн-музей авіації та модерну Museum Sikor Sky

Активісти та науковці створили онлайн-музей Сікорського
Активісти та науковці створили онлайн-музей Сікорського
Реклама на dsnews.ua

Онлайн-музей був створений за підтримки Українського культурного фонду громадськими активістами, ІТ-фахівцями та науковцями в оцифрованому сімейному будинку всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського на вул. Ярославів Вал, 15-б.

Сімейний будинок всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського
Сімейний будинок всесвітньо відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського

Рішення зробити віртуальний музей команда проєкту прийняла після того, як довготривалі багаторічні спроби відкрити установу офлайн зазнали невдачу – в будинку, що належить Міністерству оборони досі не можуть проводитися роботи зі збереження та відновлення, він знаходиться під судом. Тому одна з ключових цілей проєкту – збереження культурної спадщини.

"Ми сподіваємося, що всі креслення, фото, які ми зробили за допомогою з допомогою дронів, лазерного сканування та фотограмметрії під час оцифровування будинку будуть згодом використані для фізичної реставрації", – зазначив Сергій Присяжний, керівник Aero3D, розробник цифрової моделі будинку Сікорського.

По задуму членів команди, музей модерну Museum Sikor Sky розповідатиме не лише про Ігоря Сікорського, про ставлення та розвитку української авіації, але й стане музеєм київського модерну.

"Початок ХХ сторіччя в Києві відзначився розвитком цього стилю, але системного осмислення та музеєфікації його в Києві ще не було", – розкрив деталі керівник проєкту, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Віктор Гріза.

Онлайн-музей Museum Sikor Sky
Онлайн-музей Museum Sikor Sky

Розробники також зазначили, що на жаль, від київського періоду родини Сікорських нічого не залишилося. Тому, розповіла головна художниця проєкту Museum Sikor Sky Єлизавета Зігура, інтер’єри довелося розробляти "з нуля", спираючись на епоху, достаток, досвід, потреби та смаки родини Сікорських.

Інтер'єр музею Museum Sikor Sky
Інтер'єр музею Museum Sikor Sky

Більшість експонатів музею створена завдяки матеріалам, які команді надали партнери, цифровий архів Ігоря Сікорського (Стратфорд, Коннектикут, США). А 3D моделі першого гелікоптера Н-1 Ігоря Сікорського та знаменитого літака БіС-2, на якому він вперше піднявся в небо (і став другим в Російській імперії вітчизняним літаком, що злетів) були створені відомим авіамоделістом та істориком української авіації Євгеном Галущенко.

Онлайн-музей авіації та модерну Museum Sikor Sky
Онлайн-музей авіації та модерну Museum Sikor Sky

Головне – повною мірою "повернути" Україні Сікорського, вважає Ігор Шпак, доктор фізико-математичних наук, президент групи компаній АДЕФ, упорядник першої книги про Сікорського українською мовою. Геніальний авіаконструктор, який ріс, формувався в Києві, вважав себе українцем, отримував тут освіту та робив перші кроки в авіації, надихатиме і прийдешні покоління на розвиток та звершення.

В музеї працюватимуть додаткові експозиції – з музики та живопису. Окрім звичайних турів по експозиції 3D, буде тур-квест з 52 інтерактивними мітками. Для гейміфікації інтерактивних екскурсій розробники використовують розроблений для відеоігор движок на основі Unreal Engine.

Сайт sikorsky.kiev.ua вже працює в тестовому режимі та поступово наповнюються контентом.

Віртуальний тур можна зробити за посиланням: https://fex.net/ru/s/vdme0lt

    Реклама на dsnews.ua