• USD 39.2
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

В Україні третина ВІЛ-позитивних не знає про свій статус, — Ляшко

В Україні налічується понад 257 тисяч хворих на ВІЛ, проте кожен третій з них не знає про свій статус

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу, присвяченому Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, передає "ДС" із посиланням на "Еспресо".

"У нашій країні близько 257 тис. людей живуть з ВІЛ. Епідемія географічно неоднорідна і найбільше її тягар відчувають південно-східні області – Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська та Донецька", — сказав міністр.

Він додав, що у кожного третього інфекцію виявили на стадії СНІДу. А кожен третій українець сьогодні не знає свого статусу.

"Це відбувається тому, що люди нехтують доступною і безкоштовною можливістю зробити тест на ВІЛ-інфекцію. Як і у випадку з епідемією COVID-19, нам потрібен високий рівень відповідальності громадського суспільства. Протестуватися на ВІЛ можна у сімейного лікаря, у будь-якому закладі охорони здоров'я, який надає послуги в межах програми медичних гарантій, а також у пунктах тестування неурядових організацій", — уточнив голова МОЗ.

За даними МОЗ, пацієнти з ВІЛ можуть отримувати препарати антиретровірусної терапії у свого сімейного лікаря та перебувати під його наглядом. Також цього року до надання медпослуг з діагностики, лікування та супроводу осіб із ВІЛ залучили заклади первинної медичної допомоги.

Як повідомляла "ДС", днями група японських дослідників повідомила, що вакцина, яку вони розробляють, успішно ліквідувала в організмі мавп вірус, який викликає СНІД.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua