• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Україні видали книжку про те, як навчитись розпізнавати фейки (ФОТО)

Навчити батьків читати новини — основна мета нової книжки Оксани Мороз "Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню", яка на початку вересня з’явилася у Yakaboo Publishing

Реклама на dsnews.ua

Лише 11 % українців під час дослідження InMind (липень 2019) зуміли розпізнати фейки. Людям бракує обізнаності, щоби розрізняти, яка інформація є правдивою. Основна група ризику — люди старшого покоління.

Книжка "Боротьба за правду" — для тих, у кого не вистачало часу чи аргументів самим пояснити батькам, чому "цю" інформацію не потрібно слухати, дивитися, читати. Книжка розвінчує міф про те, що звичайна людина не може розпізнати брехню в ЗМІ та соціальних мережах. Може, проте для цього потрібно дотримуватися інформаційної гігієни, простих правил, які здатен освоїти кожен і незалежно від віку.

"Боротьба за правду" — це історія про дядька Івана. Таких, як він — мільйони, всі вони заплуталися в інформації, проте хочуть зрозуміти, як ними маніпулюють, і протистояти цьому.

В книзі описано реальні події 2019-2020 років. Тут і про вибори, і про коронавірус, і про фінансові піраміди.

Оксана Мороз — авторка книжок "Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців" та "Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню", засновниця ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем". Майже 20 років пропрацювала з чи на маніпуляторів громадською думкою. Її роботодавцями чи клієнтами були топові політики та бізнесмени, яких ви добре знаєте. В серпні 2019 пішла з цієї індустрії та описала її простою мовою для звичайних людей у книзі "Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців". Зараз повністю зосередилася на підвищенні рівня інформаційної гігієни в українців.

Перша презентація книжки відбудеться офлайн на Літературному Кураж Базарі 12 вересня.

    Реклама на dsnews.ua