• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Україні вперше виписали рекордний штраф за порушення маскового режиму

Чернівецька мобільна бригада інспекторів першою в Україні виписала протокол з найвищою сумою штрафу за недотримання маскового режиму — від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів (від 3 400 до 5100 грн)

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла начальниця Держпродспоживслужби області Анжела Косован, передає "ДС" з посиланням на місцеве агенство ІА АСС.

За її словами, раніше інспектори мобільних бригад за порушення карантину обмежувалися сумою штрафу у 425 гривень.

Також Косован розповіла, що ще в жодній області України не застосовували штрафи від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів, а інспектори ще не мають зразків протоколів та фахових роз’яснень з Києва. Однак, зважаючи на масове недотримання карантину на Буковині, працівники Держпродспоживслужби в області розробили протокол самостійно.

"Штраф 425 гривень ми виписуємо за недотримання карантинних обмежень: відстань, масковий режим, одноразові полотенечка тощо. А от штраф, передбачений законом від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів, не виписувала ще жодна область в Україні. Прецеденту ще як такого не було. Протоколу ще не було і роз’яснень з головного управління з Києва нам ще не надавали. Тому вчора (9 березня, — ред.) ми самостійно розробили матеріал і склали перший такий протокол", — уточнила начальниця Держпродспоживслужби області.

Зокрема, штраф виписали на продовольчий магазин, що розташований на вулиці Сторожинецькій, 119 у Чернівцях. Там працівники магазину не дотримувались маскового режиму, продавали товари людям без масок, а на зауваження інспекторів працівники гастроному не реагували.

Нагадаємо, 14 січня в Україні набув чинності закон, що передбачає штрафи за обслуговування клієнтів без масок.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua