• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

В Україні за 9 місяців 2020 року 486 неповнолітніх одружилися завдяки суду

Реклама на dsnews.ua

Протягом січня-вересня 2020 року в Україні 472 неповнолітніх жінки та 14 чоловіків за рішенням суду отримали право на шлюб

Про це повідомила заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу міністерства.

"Протягом січня-вересня 2020 року в Україні 486 неповнолітніх осіб за рішенням суду отримали право на шлюб. З них 472 жінки та 14 чоловіків. У міській місцевості право на шлюб отримали 210 осіб, у сільській – 276. Загалом же за 9 місяців 2020 року органами державної реєстрації актів цивільного стану проведено державну реєстрацію 126 443 шлюбів", – сказала Оніщук.

Як відомо, згідно із законодавством України, важливою умовою для реєстрації шлюбу є досягнення особами, які бажають одружитися, шлюбного віку – 18 років. Однак закон передбачає й можливість одруження у більш ранньому віці – з 16 років. Такі неповнолітні особи можуть одружитися за умови надання їм судом права на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Рішення суду в таких випадках є єдиною законною підставою такого шлюбу.

Чіткого переліку підстав для надання неповнолітнім права на шлюб закон не визначає. Втім, як правило, такими є: фактичне спільне проживання пари, яка не досягла шлюбного віку; вагітність неповнолітньої; народження у неповнолітньої особи дитини.

Про подання неповнолітніми відповідної заяви суд має повідомити їхніх батьків або піклувальника, оскільки вони зобовʼязані захищати дитину, а отже, мають володіти інформацією про її життєві наміри. Але заперечення батьків чи опікуна не може бути підставою для відмови у задоволенні заяви.

В Мінюсті нагадали, що для реєстрації шлюбу з неповнолітніми, окрім рішення суду, що набрало законної сили необхідно надати наступні документи:

паспорт громадянина України (громадяни інших країн повинні мати при собі паспорт та його нотаріально засвідчений переклад українською мовою);

якщо наречені раніше перебували у шлюбі – то документ про припинення попереднього шлюбу (такий документ, виданий в іноземній державі, повинен бути відповідним чином легалізований або апостильований з перекладом на українську мову та нотаріально засвідчений).

    Реклама на dsnews.ua