• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

В Україні за вісім місяців на кір захворіло вчетверо більше, ніж за весь минулий рік

За вісім місяців 2023 року на кір захворіли 43 українці, із них 21 – діти до 17 років. В аналогічному періоді минулого року таких випадків було всього шість, а за весь 2022 рік зареєстровано 11 випадків

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я (ЦГЗ), передає "ДС".

Цьогоріч випадки кору зафіксовано в 11 регіонах: у Тернопільській області – 11 випадків, у Хмельницькій області та м. Києві – по 6, у Львівській області – 5, у Вінницькій, Волинській та Харківській областях – по 3, у Київській та Рівненській областях – по 2, у Закарпатській та Чернігівській області – по 1.

Останній випадок кору зареєстровано днями в Києві. 13-річна нещеплена дитина, учень однієї зі столичних гімназій, зараз перебуває в міській дитячій лікарні під наглядом лікарів. Увесь клас переведено на онлайн-навчання до кінця вересня.

"Ускладнення кору – одна з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі. Водночас кір – одне з найбільш заразних захворювань: 9 із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим на кір, хворіють", – зазначають у ЦГЗ.

За словами медиків, серед ускладнень кору – запалення легенів (пневмонія), вушна інфекція (отит), запалення мозку (енцефаліт), інші серйозні ускладнення, а також інвалідність і смерть.

Востаннє спалах кору було зафіксовано в Україні у 2017-2019 роках. Тоді померла 41 людина (з яких 25 – діти). Але такі спалахи циклічні й повторюються приблизно раз на п’ять років, тому Україна – під ризиком нового спалаху.

Причина – низький рівень охоплення щепленнями, адже для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби.

Специфічного лікування кору немає, єдиним можливим способом захиститися є вакцинація. Для захисту від кору потрібні дві дози щеплення. Вакцина надається державою безоплатно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua